Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Praca w opiece w Niemczech – możliwości zatrudnienia w 2024 roku

Lifestyle Data publikacji - 2 czerwca, 2024 Autor - Redakcja estina.pl
Praca w opiece w Niemczech


Praca w opiece nad osobami starszymi i chorymi w Niemczech jest jednym z najczęściej wybieranych zawodów przez osoby szukające zatrudnienia za granicą. Ten sektor oferuje wiele możliwości i dróg rozwoju kariery, które mogą przynieść satysfakcję zawodową oraz stabilne zatrudnienie. Jakie one są?

Dlaczego Niemcy?

Niemcy to kraj, który starzeje się w szybkim tempie, co powoduje rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel opiekuńczy. System opieki zdrowotnej w Niemczech jest dobrze rozwinięty, a warunki pracy i wynagrodzenia są często bardziej korzystne niż w wielu innych krajach Europy. Praca w opiece w Niemczech to także szansa na rozwijanie umiejętności językowych i zdobycie cennego doświadczenia zawodowego.

praca w Niemczech

Jakie są możliwości zatrudnienia w opiece w Niemczech?

Praca w opiece w Niemczech czeka przede wszystkim w sektorze opieki prywatnej, czyli tej domowej. Do głównych obowiązków opiekunki należy pomoc w codziennych czynnościach, takich jak:

  • Higiena osobista

  • Przygotowywanie posiłków

  • Podawanie leków

  • Towarzyszenie podczas spacerów

  • Prowadzenie gospodarstwa domowego.

Opiekunki zatrudnienia mogą szukać zarówno wśród polskich rodzin osiadłych za Odrą, jak i tych niemieckich. Plusem tego pierwszego rozwiązania, jest brak konieczności znajomości języka naszych zachodnich sąsiadów. Zatrudnienie u polskiej rodziny ma też jednak wady, z którymi na opieka.felizajob.pl/praca-w-niemczech-opieka-w-polskiej-rodzinie-zarobki-wady-i-zalety/ warto się zapoznać przed podpisaniem umowy. Praca u niemieckiej rodziny to natomiast możliwość podszkolenia języka, który niewątpliwie jest konieczny do dalszego rozwoju kariery w branży opieki w Niemczech.

praca w Niemczech

Jakie są możliwości zatrudnienia w opiece w Niemczech? Pflegefachkraft, Pflegeassistent

Niemiecki rynek chętnie przyjmuje nie tylko domowe opiekunki, ale i osoby z wykształceniem medycznym. Pielęgniarki i pielęgniarze (Pflegefachkraft) mogą znaleźć zatrudnienie w domach opieki, szpitalach oraz w ramach domowej opieki zdrowotnej. Do ich podstawowych obowiązków będzie należeć:

  • Prowadzenie podstawowych zabiegów medycznych

  • Opieka nad pacjentami po operacjach

  • Monitorowanie stanu zdrowia pacjentów

  • Współpraca z lekarzami.

Inną ścieżką kariery w branży opieki jest zostanie Pflegeassistent, czyli asystentem opieki zdrowej. Asystent wspiera pielęgniarki w ich codziennych obowiązkach m.in. pomagając w codziennych czynnościach higienicznych, podawaniu posiłków, utrzymaniu czystości w pokoju pacjenta.

Artykuł sponsorowany

Redakcja estina.pl

Jesteśmy zespołem pasjonatów i ekspertów, którzy każdego dnia dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na naszym blogu znajdziesz praktyczne porady, najnowsze trendy i ciekawe pomysły z różnych dziedzin: urody, mody, zdrowia, DIY oraz lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?