Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak samemu obciąć włosy: Najprostsze sposoby na strzyżenie proste lub z warstwami

Uroda Data publikacji - 9 listopada, 2023 Autor - Redakcja estina.pl
Jak samemu obciąć włosy?

Samodzielne strzyżenie włosów może być zadaniem wydającym się trudnym na pierwszy rzut oka, ale podążając za kilkoma prostymi wskazówkami możesz osiągnąć profesjonalnie wyglądający efekt. Oto krok po kroku przewodnik, który odpowie na pytanie jak samemu obciąć włosy na prosto.

Zobacz także: Ile włosów wypada dziennie?

Krok 1: Przygotowanie narzędzi – jak obciąć włosy na prosto

Zanim przejdziemy do tego jak samemu obciąć włosy upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia. Potrzebujesz dobrych nożyczek do strzyżenia włosów, grzebienia, gumki do włosów i lustra, w którym będziesz mogła zobaczyć efekty swojej pracy.

Możesz także zarzucić na ramiona ręcznik, żeby spadające włosy nie przyklejały się do twojego ubrania.

Krok 2: Przygotowanie włosów

Zanim zabierzesz się za strzyżenie, umyj włosy i delikatnie je osusz ręcznikiem, pozostawiając je lekko wilgotne. Następnie je rozczesz. Wilgotne włosy są łatwiejsze do przycinania i dają bardziej precyzyjny efekt. Niektóre osoby polecają ścinanie kręconych włosów na sucho. Nie jest to jednak optymalne rozwiązanie ponieważ tego rodzaju włosy kręcą się nierównomiernie, każdego dnia trochę inaczej. Jeśli chcemy je ściąć na prosto powinniśmy działać na ich pełnej długości. Oczywiście jeśli wybierasz opcję ścinania na mokro musisz pamiętać, że włosy suche wydają się nieco krótsze (lub znacznie krótsze w przypadku włosów kręconych) od włosów mokrych, obciążonych wodą, zatem przycinając je tnij nieco poniżej długości, którą chcesz osiągnąć. 

Krok 3: Jak samemu obciąć włosy?

Oba te sposoby sprawdzą się na włosach o długości do ramion i dłuższych. Włosy kręcone wybaczą i ukryją drobne nierówności, ale w przypadku włosów prostych musisz być ostrożniejsza.

Obcinanie włosów na prosto

Podziel włosy na sekcje, aby ułatwić strzyżenie. To pozwoli ci utrzymać porządek i kontrolować długość. Najprostszym sposobem jest podzielenie włosów wzdłuż przedziałka, na dwie sekcje. Następnie zepnij je tuż pod brodą w kucyk. Weź go między dwa palce i zjedź nimi na sam dół tak by oddzielały część włosów którą chcesz zachować od części, którą zmierzasz obciąć. Następnie obetnij końcówki włosów. Upewnij się, że tniesz na prosto, nie pod skosem. Rozwiąż kucyk. Włosy powinny być symetryczne po obu stronach partycji. Jeśli nie do końca tak jest możesz je jeszcze trochę wyrównać 

Jak samemu obciąć włosy na prosto?

Zacznij od rozczesania swoich włosów, chwyć je wszystkie razem i upnij je z przodu głowy w wysokiego kucyka. Im niżej zepniesz kucyka (np. tuż nad czołem, jak róg jednorożca), tym dłuższe będą powstałe po cięciu warstwy, im wyżej będzie twój kucyk, tym krótsze będą warstwy. Przeciągnij włosy przed siebie i obetnij tyle ile chcesz na prosto. 

Krok 4: Finalne stylizowanie

Po obcięciu włosów możesz je dodatkowo ułożyć według swoich preferencji. Użyj produktów do stylizacji, jeśli to konieczne.

Strzyżenie włosów we własnym zakresie może wymagać trochę praktyki i może wydawać się trudne, ale z przedstawionymi w tym artykule sposobami powinien poradzić sobie każdy, nawet bez doświadczenia. Za pierwszym razem warto zacząć ostrożnie, od przycięcia małej ilości włosów i stopniowo przycinać więcej. Z czasem jednak, jeśli będziesz stosować te metody często, nabierzesz pewności siebie i będziesz błyskawicznie osiągać pożądane rezultaty. 

Zobacz także: Jak zakręcić włosy prostownicą?

Redakcja estina.pl

Jesteśmy zespołem pasjonatów i ekspertów, którzy każdego dnia dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na naszym blogu znajdziesz praktyczne porady, najnowsze trendy i ciekawe pomysły z różnych dziedzin: urody, mody, zdrowia, DIY oraz lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?