Zasady bezpieczeństwa

Szanowni Pacjenci,


Gabinet Medycyny Estetycznej ESTINA jest gabinetem lekarskim, a to oznacza, że całokształt jego działania jest zgodny z wytycznymi sanitarnymi obowiązującymi dla placówek Służby Zdrowia. Najwyższe standardy higieny są absolutnie oczywiste, a ich przestrzeganie obejmuje między innymi specjalne wyposażenie gabinetu, poczekalni oraz łazienek, umożliwiające łatwe i skuteczne dezynfekowanie wszystkich miejsc, z którymi stykają się pacjenci.


W obecnej sytuacji epidemiologicznej konieczne jest jednak rozszerzenie zwykłych procedur dezynfekcji powierzchni i wyposażenia gabinetu oraz wdrożenie nowych zasad dotyczących odzieży ochronnej. Proszę Pacjentów o przestrzeganie poniższych zaleceń dotyczących organizacji wizyt – wszelkie działania, choć mogą być nieco uciążliwe, mają na celu zapewnienie nam wszystkim bezpieczeństwa.


• Rejestracja odbywa się wyłącznie telefonicznie ☎️ 605 930 101 lub mailowo ✉️ joanna@estina.pl
• Podczas rejestracji lekarz przeprowadza wywiad medyczny dotyczący obecnego stanu zdrowia oraz krótki wywiad epidemiologiczny. Chodzi o upewnienie się, że Pacjent jest zdrowy, a także nie miał w ostatnim czasie kontaktu z osobami znajdującymi się pod nadzorem sanitarnym, na kwarantannie bądź zdradzającymi objawy charakterystyczne dla zakażenia koronawirusem, takie jak gorączka, kaszel, katar, dreszcze, duszność, osłabienie, bóle mięśni.
Pacjentów, których stan zdrowia uległ zmianie w okresie między rejestracją a terminem wizyty, a w szczególności pojawiły się u nich jakiekolwiek objawy infekcji, proszę kontakt telefoniczny celem ustalenia nowego terminu. Osoby zainfekowane nie mogą pojawiać się w gabinecie!
• Jeśli to możliwe, proszę o wstępne przygotowanie do zabiegu już w domu. Idealnie byłoby nie nakładać makijażu lub zmyć wcześniej nałożony makijaż przed przyjazdem do gabinetu. Dodatkowo spięte włosy i brak biżuterii (pierścionków, kolczyków, bransoletek, łańcuszków, zegarków itp.) ułatwią dostosowanie się do wzmocnionych wymogów sanitarno-epidemiologicznych.
• Na wizyty proszę przychodzić punktualnie o ustalonej godzinie oraz bez osób towarzyszących, tak aby możliwe było bezpośrednie wejście do gabinetu – dzięki temu minimalizujemy ilość osób przebywających razem w poczekalni.
• Wizyty planowane są z dłuższymi odstępami czasowymi, nie tylko po to, aby pacjenci nie mieli ze sobą kontaktu w poczekalni, ale również w celu przeprowadzenia dezynfekcji wszystkich powierzchni w gabinecie zabiegowym i pomieszczeniach ogólnodostępnych pomiędzy pacjentami.
• Przy wejściu do gabinetu Pacjent dezynfekuje dłonie.

• Dokonywany jest pomiar temperatury ciała termometrem bezdotykowym.
• Przed rozpoczęciem wizyty Pacjent zapoznaje się ze stosowanymi procedurami oraz podpisuje oświadczenie dotyczące COVID-19.
• W trakcie wizyty Pacjent cały czas pozostaje w maseczce, w której przyszedł do gabinetu. Jeśli to konieczne, zdejmuje maseczkę tylko na czas trwania zabiegu.
• Lekarz pracuje w odzieży ochronnej, rękawiczkach, maseczce i przyłbicy, o ile wymaga tego sytuacja i jest to możliwe.
• W miarę możliwości proszę o dokonywanie płatności bezdotykowych – za pomocą karty płatniczej.

W przypadku pytań, bądź wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny pod numerem 605 930 101.
Mam nadzieję, że wdrożone zasady związane z zaostrzonym reżimem sanitarnym pozwolą wszystkim czuć się bezpiecznie. Dziękuję za zrozumienie.

Do zobaczenia w ESTINIE

Joanna Wójcik