Hydroksyapatyt wapnia

 

Hydroksyapatyt wapnia jest wyjątkowym preparatem wypełniającym, który idealnie nadaje się do modelowania owalu twarzy i konturowania innych okolic. Zwiększa gęstość oraz poprawia strukturę skóry, jednak bez nadmiernego dodawania objętości.

 

 

Efekty po zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się zazwyczaj ponad rok, a u wielu pacjentów dłużej. Głównym składnikiem obu preparatów używanych w naszym gabinecie - RADIESSETM i CRYSTALYS, jest hydroksyapatyt wapnia o unikalnym składzie, identyczny z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach. Decydując się na zabieg, nie ma potrzeby wykonywania testów alergicznych, preparat nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Hydroksyapatyt wapnia jest w 100% biokompatybilny, tj. wchłania się sposób naturalny. Gwarantuje to pełne bezpieczeństwo zabiegu.

 

 

Dzięki specjalnemu podłożu żelowemu możliwy jest zauważalny natychmiast efekt wypełnienia. Z upływem czasu (po około 4 miesiącach) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi i znika, a jego miejsce zajmuje nowo wytworzony kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach "rusztowanie" i są swoistym czynnikiem pobudzającym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.


Zastosowanie

Preparat może być stosowany do wypełnienia umiarkowanych i głębokich bruzd nosowo-wargowych, bródkowo-wargowych, korekcji zapadniętych policzków, obszarów jarzmowych, okolicy podbródka oraz poprawy kształtu i konturu twarzy, w tym także nosa. Panowie często decydują się na zabieg mający na celu mocniejsze podkreslenie męskiego zarysu żuchwy. Hydroksyapatyt wapnia stosuje się również do odmładzania grzbietowej powierzchni rąk, bowiem dłonie, podobnie jak twarz, zdradzają upływ czasu. Na ich zewnętrznej stronie coraz wyraźniej odznaczają się naczynia i kości. Utraconą objętość można odtworzyć dzięki zabiegowi z użyciem hydroksyapatytu wapnia.


Przebieg terapii

Pacjenci na ogół zaraz po zabiegu mogą kontynuować swoje zwykła zajęcia. Możliwe reakcje niepożądane, jak bolesność, niewielki obrzęk, zasinienia czy zaczerwienienie zdarzają się rzadko i ustępują samoistnie po kilku dniach. Efekt wypełniający po podaniu hydroksyapatytu wapnia widoczny jest od razu, natomiast poprawa stanu skóry związana z wytwarzaniem przez organizm nowych włókien kolagenowych pojawia się po pewnym czasie, stopniowo i najlepiej oceniać ją po upływie 3 miesięcy.

Bezpieczeństwo i skuteczność preparatów hydroksyapatytu wapnia stosowanych w naszym gabinecie - RADIESSETM  i CRYSTALYS, zostało potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi. Posiadają one dopuszczenie do stosowania zarówno w USA, jak i w krajach Unii Europejskiej. Do tej pory wykorzystano ponad 3 miliony strzykawek na całym świecie.

 

Efekty zabiegów