Volumetria - modelowanie owalu twarzy

Idealna z estetycznego punktu widzenia twarz jest owalna, o łagodnych rysach z obłymi krzywiznami i zachowanymi proporcjami jej poszczególnych elementów. Takie twarze zwykle posiadają dzieci i osoby młode.

Starzenie się twarzy wywołane jest głównie zanikiem tkanek podporowych w jej obrębie. Dotyczy to zarówno podskórnej tkanki tłuszczowej, jak i elementów kostnego rusztowania twarzy. Wizualnie najbardziej dostrzegamy ubytki tkanki tłuszczowej w okolicy skroni, kości policzkowych, regionu nosowo-wargowego oraz kącików ust. W mniejszym stopniu zjawisko to dotyczy żuchwy i podbródka. Efektem tych zmian zanikowych jest utrata harmonijnego owalu twarzy, pogłębienie się niekorzystnych cieni, rysy stają się wyostrzone, twarz wydaje się smutna, zmęczona, policzki zapadają się, a tworzący się rzekomy nadmiar skóry ma tendencję do opadania.

Efekty po zabiegu Volumetrii

Jeszcze do niedawna pacjenci którzy decydowali się na walkę z tymi niekorzystnymi zjawiskami mieli do dyspozycji jedynie zabiegi: chirurgicznego przeszczepianie w obręb twarzy własnej tkanki tłuszczowej pobranej uprzednio z innych miejsc lub operacje z zakresu chirurgii plastycznej.
Aktualnie, dzięki dostępności na rynku CRYSTALYS i RADIESSETM - nowatorskich preparatów na bazie hydroksyapatytu wapnia oraz opracowaniu specjalnych, wysoko usieciowanych odmian kwasu hialuronowego przeznaczonych do volumetrii zabiegi można wykonywać w gabinetach medycyny estetycznej.

Przywracanie utraconej objętości tkanek w obrębie twarzy czyli tzw. volumetria to technika umiejętnego modelowania ubytków zarówno tkanek miękkich jak i rusztowania kostnego mająca na celu przywrócenie dawnych rysów twarzy leczonego pacjenta. Przy pomocy odpowiednio dobranych preparatów osiągamy nie tylko poprawę kształtu twarzy, ale również wzrost napięcia skóry i wygładzenie zmarszczek, które powstały jako bezpośredni efekt ubytku tkanki tłuszczowej. Modelowanie volumetryczne twarzy to zbieg trwający ok. 20 minut, polegający na wstrzyknięciu odpowiedniego preparatu do tkanki podskórnej. Procedura jest mało inwazyjna, niebolesna (wystarcza zastosowanie znieczulenia miejscowego), nie wyłącza pacjentów z życia towarzyskiego i zawodowego bezpośrednio po wykonaniu. Najbardziej istotny jest fakt że efekt volumetrii jest widoczny natychmiast i utrzymuje się w zależności od rodzaju zastosowanego produktu przez minimum rok do kilku lat. Preparaty stosowane w technikach wolumetrycznych charakteryzują się silnymi właściwościami podtrzymującymi tkanki, długotrwałą odpornością na rozkład enzymatyczny i oddziaływanie ze strony wolnych rodników oraz posiadają właściwości biostymulujące.

Pacjenci, którzy decydują się na zabieg wolumetryczny najczęściej oczekują przywrócenia twarzy młodego wyglądu. Osiągamy oczekiwany efekt podając preparaty w okolicach skroni, kości jarzmowych, policzków i linii żuchwy. Zabieg z użyciem preparatów wolumetrycznych przeznaczony jest jednak nie tylko dla osób, które z wiekiem lub w wyniku zbyt gwałtownego odchudzania utraciły dawną jędrność i objętość twarzy. Metodą volumetrii można także korygować nieprawidłowe proporcje, niedoskonałości i dysharmonię twarzy powstałe np. po wypadku lub w wyniku operacji.


Obecnie połączenie metody volumetrii, zabiegu hydroksyapatytem wapnia, korekcji zmarszczek z użyciem preparatów kwasu hialuronowego o mniejszej gęstości  oraz toksyny botulinowej jest coraz częściej stosowaną alternatywą dla chirurgicznego liftingu twarzy, zwaną miękkim liftingiem.

 

W naszym gabinecie do zabiegów volumetrii używamy:

  • hydroksyapatytu wapnia: RadiesseTM, Crystalys
  • wysoko usieciowanych preparatów kwasu hialuronowego: Stylage XXL, Stylage XL

 

Efekt wolumetrii policzków i okolicy jarzmowej preparatem kwasu hialuronowego

volumetria