Laser Fraxel re:store

 

Gabinet ESTINA posiada amerykański certyfikat Solta Medical uprawniający lekarzy do przeprowadzania zabiegów laserem Fraxel® - zobacz www.fraxel.com

Dbasz o swoje zdrowie, wygląd i samopoczucie, cieszysz się życiem. Jednak oddziaływanie szkodliwych czynników - stresu i przemęczenia, promieniowania słonecznego, a także zanieczyszczeń środowiska - może w sposób początkowo niezauważalny, ale bardzo istotny, niekorzystnie wpływać na Twoją skórę. W takich sytuacjach rozwiązanie stanowi laser Fraxel®

 

Jak działa i na czym polega leczenie przy zastosowaniu lasera Fraxel®?

Laser Fraxel® to nowoczesna technologia przewyższająca wszystkie dotychczasowe systemy - to doskonałe, bezpieczne wyniki, zminimalizowane efekty uboczne, istotnie skrócony czas gojenia i o wiele krótsza terapia.
Innowacyjność zabiegów laserem Fraxel® polega na aplikowaniu impulsów laserowych na skórę wybiórczo - punktowo. Wiązka lasera działa na skórę niczym strumień wody z prysznica. Miejsca aplikacji lasera tworzą wzór równomiernie rozmieszczonych tzw. stref mikrotermalnych. Skóra wokół stref nie jest naruszona, stąd też gojenie się następuje niezwykle szybko, a zabieg nie powoduje widocznych ran. To istotny przełom w zabiegach laserowych. Impuls lasera głęboko i precyzyjnie penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej, jak i skóry właściwej.
Podczas stosowania lasera Fraxel® w skórze powstaje milion takich mikroskopijnej wielkości uszkodzeń (tzw. stref mikrotermalnych), co odpowiada ok. 25–30% jej powierzchni.
Pozostała - nie uszkodzona tkanka - uczestniczy aktywnie w procesach szybkiej odnowy. Odnowa pełnej grubości naskórka następuje już w ciągu 24 godzin. Podczas gojenia w obrębie skóry powstają nowe włókna kolagenowe. Proces ten trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Obumarłe fragmenty komórek skóry i komórek barwnikowych z obszaru stref mikrotermalnych wydzielane są na jej powierzchnię w ciągu mniej więcej 5 dni, w zależności od okolicy poddanej zabiegowi.
  

laser fraxel

 

Ile zabiegów laserem Fraxel® trzeba wykonać?

Jednorazowo w trakcie zabiegu laserem Fraxel® leczy się około 20%-25% powierzchni skóry. Badania kliniczne sugerują, że najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 4-6 tygodniowych. Oczywiście, w zależności od rozległości i umiejscowienia zmian lekarz, w porozumieniu z pacjentem, może zadecydować o zwiększeniu odstępów czasu pomiędzy zabiegami. Rezultaty leczenia są widoczne po kilku dniach-tygodniach, w zależności od wskazania, i postępują w czasie. Światło emitowane przez laser Fraxel® pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie w normalnych warunkach maleje z upływem lat. Dzięki temu optymalny terapii efekt jest zwykle widoczny po 2–3 miesiącach od zakończenia serii zabiegów. 

Na jakie obszary można stosować laseroterapię?

 Laser Fraxel® może być stosowany w obrębie skóry całego ciała. Nie może być stosowany na błonę śluzową. 

Bezpieczeństwo

Technologia Fraxel® została zaaprobowana przez Amerykańską Agencję ds. Leków i Żywności (Food and Drug Administration), posiada również certyfikat CE. Zabieg jest bezpieczny, pod warunkiem że wykonywany jest przez doświadczonego lekarza, a pacjent stosuje się do zaleceń pozabiegowych. Jednakże w przypadkach bardziej intensywnych zabiegów możliwe jest pojawienie się niewielkich pęcherzy i/lub czasowych przebarwień, zwłaszcza u pacjentów z ciemniejszą karnacją.

 

laser fraxel

 

Laser Fraxel wyposażony jest w system śledzenia ruchu końcówki Intelligent Optical Tracking® System - IOTS, który zapewnia jednolitą aplikację impulsów laserowych.
Intelligent Optical Tracking® System zastosowany w laserze Fraxel re:store®:

  •  adaptuje się do szybkości przesuwania końcówki lasera po skórze
  •  gwarantuje idealne dopasowanie gęstości aplikacji do każdej energii impulsu
  •  chroni przed nadmierną lub nierównomierną aplikacją energii lasera, eliminując ryzyko oparzenia

W rezultacie terapia jest bezpieczna, szybka, a także przewidywalna i daje ujednolicony efekt estetyczny. Stosowanie innych systemów podawania wiązki laserwoej może doprowadzić do ominięcia niektórych obszarów skóry lub niezamierzonej, zbyt dużej aplikacji impulsów w pewnych obszarach zabiegowych.

   Czy zabieg laserem Fraxel® boli?

   Jest to zabieg wymagający znieczulenia. Przed zabiegiem laserem Fraxel® stosuje się na skórę maść znieczulającą. W naszym gabinecie oferujemy dodatkowo chłodzenie okolicy poddawanej zabiegowi przy pomocy nowoczesnej chłodziarki Zimmer Cooler Cryo 6, dedykowanej do współpracy z laserem Fraxel®. W przypadku bardziej intensywnych zabiegów dodatkowo można zastosować doustne środki przeciwbólowe, ale na ogół nie jest to konieczne.

   Jak długo trwa każda sesja terapii laserem Fraxel®?

   Pojedyncza sesja może trwać od 10 do 45 minut, w zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi, wskazań do zabiegu, co determinuje intensywność naświetlania i inne parametry pracy urządznia oraz indywidualnej tolerancji zabiegu przez pacjenta.

 Jak szybko po zabiegu laserem Fraxel® pacjent wraca do normalnego trybu życia?

  Większość pacjentów może podjąć swoje zwykłe obowiązki bezpośrednio po zabiegu. Po laseroterapii Fraxel® nie jest wymagane specjalne postępowanie ze skórą, a pacjenci mogą wrócić do swych rutynowych czynności pielęgnacyjnych. W obszarach leczonych zazwyczaj występuje obrzęk i zaczerwienienie, jak również mierne pieczenie lub swędzenie mijające na ogół w ciągu kilku godzin. Zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni, potem skóra przybiera „opalony” odcień. Po upływie około tygodnia od zabiegu laserem Fraxel® i zagojeniu się stref mikrouszkodzeń, powstałych w miejscach gdzie wnikał promień lasera, koloryt skóry powróci do normy. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy zabieg był rozległy, a energia impulsów wysoka, mogą występować niegroźne i samoczynnie ustępujące strupki lub pęcherzyki.

Pacjentka przed zabiegiem laserem Fraxel® i następnego dnia po zabiegu.

 

laser fraxel

 

Efekty leczenia - czego się spodziewać?

Większość pacjentów zauważa różnicę niedługo po wykonaniu zabiegu. Jednak prawdziwa zaleta zabiegu to “wymodelowanie” włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. W związku z tym pacjent będzie odczuwał stopniową poprawę, wygładzenie i wzrost napięcia skóry stopniowo na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Czy efekty zabiegów laserem Fraxel® mają trwały charakter?

Zmiany w obrębie naskórka i włókien kolagenowych uzyskane dzięki leczeniu laserem Fraxel® są trwałe, jednak promieniowenie ultrafioletowe, upływ czasu i wiele innych czynników wpływa niekorzystnie na stan skóry. Fraxel® umożliwia "cofnięcie wskazówek zegara", ale niestety niemożliwe jest jego zupełne zatrzymanie. 

Przed i po laseroterapii Fraxel® - prawdziwi pacjenci, prawdziwa odnowa, prawdziwe rezultaty

Efekty leczenia blizn potrądzikowych laserem Fraxel®

 

Blizny Trądzikowe

 

Laser Fraxel® - rezultaty leczenia plam posłonecznych

 

Plamy posłoneczne. Plamy starcze.

 

Usuwanie zmarszczek wokół oczu laserem Fraxel®

 

Zmarszczki wokół oczu

 

Leczenie wygładzające - skóra szyi i dekoltu po terapii laserem Fraxel®

 

Leczenie wygładzajace

 

Laser Fraxel® - leczenie blizn po oparzeniu gorącym tłuszczem

 

fraxel blizna

 

Efekty leczenia przebarwień / melazmy laserem Fraxel®

 

Brązowe Plamy Melanoderma

 

Laser Fraxel® - leczenie zmian barwnikowych / plam starczych na dłoniach

 

Zmiany barwnikowe

 

Blizna pooperacyjna usuwana laserowo - laser Fraxel re:store®

 

blizna pooperacyjna fraxel

 

Efekty wygładzania zmarszczek koło oczu laserem Fraxel®

 

laser fraxel zmarszczki koło oczu

 

Resurfacing skóry twarzy - laser Fraxel re:store®

 

laser fraxel resurfacing skory twarzy