Kwas hialuronowy

 

  Wypełniacze to biokompatybilne substancje przeznaczone do implantacji dotkankowej, mające za zadanie wypełnienie nadmiaru wolnej przestrzeni w ich obrębie. Na ogół są implantowane do skóry i tkanki podskórnej w celu zastąpienia utraconego kolagenu i substancji podporowych.

  

  Wypełniacze podaje się w miejsca, gdzie znajdują się widoczne ubytki tkankowe, najczęściej pod zmarszczki lub w głębsze bruzdy. Po implantacji wypełniacza obserwuje się natychmiastowy efekt. Wstrzyknięcia dokonywane są niezwykle precyzyjnie na zaplanowaną uprzednio głębokość przy użyciu cienkich igieł bądź kaniuli, dzięki czemu zabiegi są praktycznie bezbolesne. Pacjenci odczuwają tylko delikatne rozpieranie w obrębie poddawanych leczeniu tkanek. W najbardziej wrażliwych miejscach, takich jak okolica ust, implantacja wymaga zazwyczaj znieczulenia miejscowego, takiego jak do zabiegów stomatologicznych.

 

Obecnie w medycynie estetycznej najpopularniejsze są wypełniacze zawierające kwas hialuronowy. Jest on substancją naturalnie występującą w ludzkim ciele, tworzy substancję międzykomórkową skóry właściwej. W młodej skórze znajduje się bardzo duża ilość kwasu hialuronowego, który zapewnia jej sprężystość i jędrność. Każda cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże aż 250 cząsteczek wody. U osób starszych ilość kwasu hialuronowego w skórze zmniejsza się, a skóra traci turgor, napięcie i elastyczność, staje się sucha i wiotka.

  Z uwagi na właściwości zatrzymywania dużej ilości wody kwas hialuronowy stanowi nie tylko idealny wypełniacz, ale również doskonały składnik preparatów do mezoterapii igłowej. Tylko odpowiednio uwodniona substancja międzykomórkowa stanowi optymalne środowisko dla przemian metabolicznych odbywających się skórze właściwej, np. w fibroblastach syntetyzujących kolagen i elastynę. Kwas hialuronowy, który stanowi główny składnik nowoczesnych preparatów wypełniających, uzyskuje się metodą biofermentacji. Jest on produktem całkowicie bezpiecznym – stosuje się go bez testów biozgodności, popularnie określanych mianem testów alergicznych, jako że ma wyjątkowo niski potencjał wywoływania reakcji uczuleniowych.

  Dostępne są różne rodzaje wypełniaczy - preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Dostosowane są one do wypełniania zmarszczek o różnej głębokości oraz do modelowania konkretnych okolic twarzy, np. inne preparaty stosujemy do implantacji w obrębie płytkich zmarszczek okolic oczu, inne do głębokich fałdów nosowo-wargowych, do przywracania objętości dłoniom, a jeszcze inne do volumetrii czy powiększania i modelowania ust. Bardzo dobre i wyjątkowo długo utrzymujące się rezultaty uzyskuje się przy korekcie kształtu nosa. Zabiegi te są popularne wśród osób, które poddały się rynoplastyce chirurgicznej, ale nie są zadowolone z jej efektów, bądź też z uwagi na niewielki defekt estetyczny i stan zdrowia nie kwalifikują się do operacji w znieczuleniu ogólnym.  Od niedawna z bardzo dobrymi efektami wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego stosuje się również jako tzw. nici hialuronowe do zabiegów liftingu, korygujących opadanie policzków czy kontur żuchwy.

 

wypelniacze twarz

 

  Odrębną grupą preparatów wypełniających o właściwościch zbliżonych do kwasu hialuronowego, stanowią związki na bazie hydoksyapatytu wapnia - RadiesseTM oraz Crystalys. Korekta uzyskana przy ich użyciu jest zazwyczaj bardziej długotrwała niż po zabiegach kwasem hialuronowym, ale nie można ich stosować we wszytkich okolicach. Nie nadają się np. do powiększania ust ani do wypełniania doliny łez. Więcej informacji w zakładce Hydroksyapatyt wapnia.

  

Proponujemy Państwu zabiegi z użyciem następujących preparatów, będących wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego:

  • Stylage S, M, L, XL
  • Restylane Eyelight, dedykowany pod  oczy
  • Stylage LIps i Stylage Lips Plus dedykowane do ust

Efekty wypełniania preparatami kwasu hialuronowego

Całościowe odmładzanie twarzy preparatami kwasu hialuronowego Stylage

 

Przed i po - korekcja bruzd nosowo-wargowych przy użyciu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego

 

wypełniacze zmarszczek Juvederm

 

Głębokie bruzdy nosowo-wargowe przed i po wypełniaczu

wypelniacze restylane bruzdy

 

Wypełniacz - przed i po leczeniu "doliny łez" i bruzd nosowo-wargowych

 

wypełniacze zmarszczek Teosyal

 

Głębokie bruzdy nosowo-wargowe przed i po korekcji za pomocą kwasu hialuronowego

 

wypełniacze zmarszczek Juvederm

 

Przed i po modelowaniu objętości i konturu ust za pomocą preparatu kwasu hialuronowego

 

wypełniacze zmarszczek Juvederm

 

Korekta grzbietu i czubka nosa kwasem hialuronowym – przed i po

 

korekta nosa - kwas hialuronowy