Utrata objętości i starzenie się dłoni

Nasze dłonie starzeją się równie szybko jak twarz, a na co dzień poświęcamy im zdecydowanie mniej uwagi.

A przecież zadbane dłonie są tak samo ważnym elementem naszego wizerunku jak twarz. Dlatego coraz częściej do gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się pacjenci zainteresowani, poprawą wyglądu skóry rąk.

Skóra dłoni z wiekiem szybciej niż w pozostałych okolicach traci sprężystość, jędrność, staje się cienka. Zanikają mięśnie i podskórna tkanka tłuszczowa, w efekcie czego, przez skórę stają się widoczne naczynia krwionośne, ścięgna i zarysy kości śródręcza, a dłonie wyglądają na wychudzone. Dłonie w większym stopniu niż inne części ciała eksponowane są przez cały rok na światło słoneczne. Nasila to objawy fotostarzenia w obrębie skóry rąk takie jak: plamy soczewicowate i rogowacenie posłoneczne, widoczne jako żółtawe bądź brązowe przebarwienia. Dodatkowo dłonie są najbardziej narażone na zewnętrzne czynniki środowiskowe (różnice temperatur, wiatr, detergenty, niewłaściwa pielęgnacja) oraz zawodowe (kontakt ze środkami chemicznymi, drażniącymi) przyspieszające fizjologiczny, związany z wiekiem proces starzenia się skóry.

 

Najbardziej widoczne problemy starzejących się dłoni, które poddają się leczeniu:
  • utrata elastyczności i jędrności skóry
  • spadek nawilżenia tkanek
  • plamy i nierówności kolorytu skóry
  • nadmierne rogowacenie skóry
  • utrata objętości tkanek (kościste ręce)

Skóra dłoni ze względu na odmienną budowę anatomiczną jest bardziej wrażliwa na czynniki uszkadzające niż np. skóra twarzy, wolniej też się regeneruje, szczególnie u osób starszych, jest również bardziej eksponowana na działanie czynników uszkadzających. Dlatego leczenie dłoni mające na celu ich odmłodzenie nie jest łatwe. Wielu zabiegów , które z powodzeniem stosujemy w odmładzaniu twarzy nie można wykonywać na dłoniach. Do niedawna niedostępne były nieinwazyjne techniki, które umożliwiałyby skuteczną poprawę wyglądu dłoni. Jednak obecnie w gabinetach medycyny estetycznej do dyspozycji lekarzy jest wiele metod które skutecznie przywracają młodszy wygląd naszych dłoni- niektóre z nich opracowano specjalnie z myślą o dłoniach, inne stanowią pewne modyfikacje zabiegów wykonywanych w obrębie innych rejonów ciała.

 

 

Podczas konsultacji, w zależności od stanu dłoni i oczekiwań pacjenta, lekarz proponuje ustalony indywidualnie sposób postępowania. Najlepsze efekty estetyczne możemy osiągnąć, łącząc ze sobą różnego rodzaju zabiegi.W ostatnich latach ilość zabiegów wykonywanych w obrębie skóry rąk ciągle wzrasta w związku z rozwojem tendencji do kompleksowej dbałości o całe ciało.

 

Przed i po zabiegu odmładzania dłoni kwasem hialuronowym - Hydrobalans Skin booster

 

hydrobalans

 

Efekty resurfacingu laserowego dłoni laserem Fraxel restore

 

odmładzanie dłoni