Tkanka tłuszczowa nadmiar

 

Lipoliza iniekcyjna, określana również mianem intralipoterapii, jest idealną niechirurgiczną metodą redukcji miejscowych otłuszczeń u osób, które nie są otyłe, lecz pragną pozbyć się uciążliwych, zlokalizowanych depozytów tłuszczowych. Często bowiem mimo stosowania właściwej diety i ćwiczeń fizycznych, w niektórych rejonach ciała utrzymują się nadmierne złogi tłuszczu. Jest to spowodowane odmienną budową tkanki tłuszczowej w tych obszarach.

 

Najczęściej poddawane terapii okolice to:

  • podwójny podbródek
  • biodra
  • wewnętrzna i zewnętrzna strona ud – tzw. bryczesy
  • brzuch
  • kolana
  • ramiona
  • kark

 

 

Najlepsze efekty osiąga się przy użyciu preparatów do lipolizy nowej generacji, takich jak Dermastabilon czy Aqualyx. Zabiegi intralipoterapii są praktycznie niebolesne i nie wiążą się z wyłączeniem pacjenta z normalnego życia. Nieprzyjemne odczucia pojawiają się po zabiegu i polegają na siniakch, obrzęku oraz objawach miejscowego stanu zapalnego - zaczerwienieniu, uczuciu gorąca i tkliwości związanych z rozpadem komórek tłuszczowych. Wymienione objawy są normalne i mijają bez leczenia w ciągu kilku dni. Efekt redukcji tkanki tłuszczowej pojawia się stopniowo i narasta po każdym zabiegu, które przeprowadza się co około 3-4 tygodnie. Na ogół jest to utrata kilku centymetrów w obwodzie, w miejscu, w którym zastosowano preparat. Skóra po zabiegu jest jędrna i gładka, gdyż rozpad komórek gromadzących tłuszcz powoduje miejscową likwidację cellulitu.

Lipolizę zawsze przeprowadza się etapami. Aby uzyskać optymalne, długo utrzymujące się rezultaty, zabiegi lipolizy można wykonywać łącznie z drenażem limfatycznym bądź zabiegami endermologii.

 

Lipoliza nie jest metodą odchudzania, ale modelowania sylwetki bez skalpela

 

Chcesz wiedzieć więcej?