Cienie pod oczami

 

cienie pod oczamiTwarz ludzka odbierana jest jako młoda wtedy gdy jest harmonijna, pełna, z zachowanymi krągłościami a przede wszystkim bez miejsc niewłaściwie załamujących światło. Obszarami twarzy szczególnie narażonymi na występowanie tych niekorzystnych zjawisk są okolice oczodołów. To tu bardzo często pojawiają się drobne zmarszczki, cienie i "sińce" które postarzają i sprawiają, że nawet młoda twarz wygląda na zmęczoną. Problem ten dotyczy wielu osób niezależnie od płci i wieku.

Zmiany tego typu mogą pojawić się nawet w okresie młodości i stanowić przypadłość dziedziczną. Terapia zmian tego typu jest trudna. Zwykle musi trwać minimum kilka tygodni.

Wyróżniamy trzy główne powody powstawania cieni pod oczami:

  • naczyniowe
  • barwnikowe
  • związane z zanikiem podskórnej tkanki tłuszczowej

Cienie naczyniowe spowodowane są widocznymi przez zbyt cienką skórę właściwą drobnymi naczyniami żylnymi. Rozwiązaniem jest poprawa jakości i gęstości skóry poprzez jej biorewitalizację. Pomaga również w leczeniu drobnych zmarszczek i wiotkości skóry pod oczami. Kontynuację zabiegów prowadzonych w gabinecie stanowi pielęgnacja domowa przy użyciu produktów zawierających witaminę K, substancje przeciwzmarszczkowe, środki optycznie rozjaśniające cienie i odbijające światło.

Cienie o podłożu barwnikowym są spowodowane nagromadzeniem się złogów ciemnego barwnika, który jest widoczny w naskórku dolnej powieki i pod nią. Rozwiązaniem są zabiegi rozjaśniające oraz odpowiednio dobrane dermokosmetyki podtrzymujące efekty zabiegów medycznych wykonywanych w gabinecie.

Cienie i drobne zmarszczki spowodowane zmianami zanikowymi są prawdziwymi "cieniami" związanymi z grą światła na zanikowych obszarach pod dolną powieką. Z wiekiem wielkość poduszeczek tłuszczowych w tych okolic zmniejsza się, a tkanki policzka ulegają obniżeniu, wskutek czego dochodzi do powstawania zagłębień. Niekorzystne załamywanie się światła w tych miejscach daje obszary cienia. Rozwiązaniem w takich przypadkach są zabiegi z użyciem dedykowanego pod oczy kwasu hialuronowego, takiego jak Restylane Eyelight lub osocza i fibryny bogatopłytkowej niwelujące ubytek tkanki tłuszczowej w okolicy podoczodołowej. Jeśli dominującym problemem jest drobna sieć zmarszczek można zastosować Jalupro.