Aminokwasowa terapia zastępcza

Jalupro® - nowy system regeneracji macierzy pozakomórkowej wykorzystywany w celu pobudzenia biogenezy skóry.

Aminokwasowa terapia zastępcza to określenie nowego rodzaju terapii iniekcyjnej. To unikalne połączenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów, które stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej. W przebiegu starzenia się skóry dochodzi do zmniejszenia liczby i aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcji głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej. Produkty te pobudzają fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen, a przede wszystkim elastyna. Proces ten nazywany biogenezą skóry. Ściśle wyselekcjonowane pod względem ilościowym i jakościowym aminokwasy (glicyna, prolina, hydroksyprolina oraz hydroksylizyna) skutecznie wpływają na zwiększenie zawartości kolagenu, walina i lizyna umożliwiają natomiast wytwarzanie elastyny. Aminokwasowa terapia zastępcza posiada udowodnione badaniami klinicznymi działanie w zakresie zwiększenia produkcji elastyny w skórze, co wyróżnia ją na tle innych preparatów do mezoterapii dostępnych na rynku. Preparat Jalupro classic i Jalupro HMW wytwarzane są wedle najwyższych standardów i zarejestrowane w UE jako wyroby medyczne klasy III przeznaczone do iniekcji.

Aminokwasowa terapia zastępcza wyróżnia się wielokierunkowym działaniem. Zapewnia nawilżenie wszystkich warstw skóry i wygładzenie zmarszczek, poprawia jej teksturę, posiada bardzo naturalne działanie wolumetryczne, wywiera także efekty antyoksydacyjne i zapobiega rozwojowi elastozy posłonecznej. Iniekcji można poddać twarz, szyję, dekolt, dłonie, ramiona, wewnętrzną stronę ud. Ze wględu na skład preparaty idealnie nadają się do podania w okolice oka, włącznie z delikatną skórą powiek, szczególnie u pacjentów z tendencjami do gromadzenia wody w tej okolicy, jako że nie nasila obrzęków. Doskonałe rezultaty obserwuje się również w obrębie czoła, co jest bardzo ważne u pacjentów, u których istnieją przeciwwskania do podaży toksyny botulinowej z uwagi na opadanie brwi.

Aminokwasowa terapia zastępcza wykazuje wysoką skutecznośc bez względu na wiek pacjenta, jednak należy pamiętać, że u osób młodszych uzyskamy w krótszym czasie lepsze rezultaty, poczas gdy starsi będą wymagali większej ilości zabiegów. Standardowa procedura to 3-4 zabiegi w odstępach co 7-10 dni. Schemat podawania lekarz dopasowuje do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Zabieg nie jest bolesny, trwa około pół godziny. Preparat podawać można za pomocą różnych technik: mikrobolusa, płynu śródmiąższowego lub kaniulą. Metoda iniekcji dobierana jest na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta i preferencji lekarza.

Po zabiegu, podobnie jak w wypadku każdej techniki iniekcyjnej, w miejscach wkłucia może pojawić się niewielki obrzęk, zaczerwienienie lub swędzenie, a także siniaki. Zdarza się to jednak sporadycznie i ma tendencję do szybkiego samoistnego ustępowania. Preparat nie pozostawia pod skórą żadych wyczuwalnych grudek. 

Bardzo subtelny i naturalny efekt wolumetryczny widoczny jest natychmiast po zabiegu. Na kolejne efekty rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia należy poczekać – pierwsze widoczne są po około 10 dniach, a ostateczne utrzymują się przez ponad 6 miesięcy po serii zabiegów.

 

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • ciąża, karmienie piersią,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • skłonnośc do powstawania keloidów,
  • stany zapalne skóry (m.in. opryszczka, trądzik),
  • ostre choroby infekcyjne,
  • niewyrównane choroby metaboliczne, np. cukrzyca.