Profhilo

MOLEKUŁA MŁODOŚCI - Stabilizowane Kompleksy Hybrydowe do wielopoziomowego, dynamicznego remodelingu tkanek.
Nagrodzony w 2016 r. przez na międzynarodowym Kongresie AMEC w Paryżu złotą statuetką zwycięzcy prestiżowej Academy Anti Aging & Beauty Trophy za innowacyjność wsród preparatów do bioremodelingu oraz zdobywca głównej nagrody FACE Aesthetic Awards w Londynie w kategorii Iniekcyjna Innowacja Roku PROFHILO® to absolutna nowość w świecie medycyny estetycznej, ultranowoczesny zabieg do odmładzania skóry. Wykorzystywany do niego preparat jest opatentowaną przez Instytut Farmaceutyczny IBSA powoli i długotrwale uwalniającą się z miejsca wstrzyknięcia molekułą młodości, działającą jak miliony sprężynek, które przywracają skórze utracone przez lata parametry. PROFHILO® to wielopoziomowy, dynamiczny remodeling tkanek, który w przeciwieństwie do wypełniaczy wolumetrycznych nie zmienia rysów i nie powiększa objętości tkanek twarzy, a co najważniejsze natychmiast nadaje skórze sprężystość, wygładza i liftinguje, wysmuklając rysy.

 

Czym PROFHILO® różni się od innych preparatów?
Cząsteczki naturalnego kwasu hialuronowego ulegają ciągłej degradacji, w związku z tym w tkankach występują w postaci łańcuchów o różnej długości, a każdy z nich odgrywa inną rolę w procesach naprawy i regeneracji. Naukowcy z IBSA podjęli wyzwanie opracowania nowoczesnej molekuły, która wykorzystywałaby konieczne do regeneracji tkanki, zróżnicowanej długości łańcuchy kwasu hialuronowego, której stabilność będzie uzyskana bez użycia dodatkowych składników chemicznych.
Nie zawierający sieciujących środków chemicznych BDDE, PROFHILO® jest pierwszym opatentowanym preparatem hybrydowym stabilizowanego termicznie kwasu hialuronowego. Dzięki tej innowacyjnej technologii możliwe było uzyskanie najwyższej na rynku koncentracji kwasu hialuronowego w produkcie, w którym połączono 32 mg HMW-HA (które są głównym komponentem rusztowania skóry) z 32 mg LMW-HA (których działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej skóry), co w efekcie dało 64 mg kwasu hialuronowego w ampułkostrzykawce.

Wyselekcjonowane frakcje kwasu hialuronowego w preparacie PROFHILO® są jak klucze uruchamiające działanie specyficznych receptorów w skórze, których zadaniem jest intensywna, kontrolowana produkcja kolagenu typu I,III,VI,VII oraz dużej ilości elastyny. Dodatkowo, ostatnie badania wskazują na wyjątkowo korzystne działanie na mezenchymalne komórki macierzyste tkanki tłuszczowej, regenerujące starzejące
się podścielisko skórne. PROFHILO® to wielopoziomowy, dynamiczny remodeling tkanek, który prowadzi do przebudowy macierzy pozakomórkowej pod względem sprężystości, wspiera i promuje fibroblasty oraz keratynocyty.

  


PROFHILO® BAP Technique - pięć punktów iniekcji na twarzy
Unikalna technika podaży PROFHILO® w obrębie twarzy, zwana BAP - Bio Aesthetic Points, możliwa jest dzięki wyjątkowym właściowościom biofizycznym preparatu. PROFHILO®, ma unikalną strukturę i spoistość, które pozwalają preparatowi swobodnie dyfundować w tkance podskórnej i skórze właściwej. Technika BAP to tylko 5 wkłuć po każdej stronie twarzy. Punkty bioestetyczne, w których deponuje się preparat, zostały specjalnie opracowane przy użyciu urządzenia mierzącego oporność tkankową. Dzięki temu oraz specjalnym reologicznym właściwościom produktu, PROFHILO® swobodnie dyfunduje i rozprowadza się w skórze i tkance podskórnej, integrując się z nią, a nie pozostając w depozytach, w których został podany. Technika ta została stworzona dla dolnych 2/3 twarzy w odpowiedzi na jej charakterystykę starzenia się i odnosi się do całego obszaru linii żuchwy, okolicy jarzmowej i policzka oraz okolicy przedusznej i brody. Punkty zostały tak opracowane, by do minimum zredukować liczbę iniekcji i ryzyko siniaków.

Ale preparat PROFHILO® jest również idealny do leczenia innych, trudnych anatomicznie, zwiotczałych obszarów skóry, które były wcześniej ciężkie do odbudowy i co ucieszy dużą grupę pacjentek - szczególnie dobrze sprawdza się w obrębie szyi. Podanie preparatu wyraźnie zwiększa napięcie tkankowe, dając delikatny, naturalny efekt liftingu skóry.

 

Bioremodeling PROFHILO® to innowacyjna koncepcja zabiegów odmładzających, które likwidują wiotkość skóry. Zabieg PROFHILO®, prezentuje całkiem nowy poziom integracji i biokompatybilności komórkowej. Produkt pozwala na gruntowną przebudowę tkanek zniszczonych procesami starzenia.

 

Protokół zabiegowy PROFHILO®
Kompletna terapia PROFHILO® wymaga jedynie dwukrotnego powtórzenia w odstępie około miesiąca. Efekty widoczne są już po drugiej sesji i utrzymują się najczęściej około 1-1,5 roku. W zależności od wyjściowego stanu skóry, wieku pacjenta i innych czynników, dla dodatkowego wzmocnienia i przedłużenia efektu istnieje możliwość wykonania 1-2 zabiegów przypominających rocznie.

Korzyści płynące z nowego zabiegu PROFHILO®
Zabieg PROFHILO® nie wymaga znieczulenia i można po nim bez śladów wrócić do normalnej aktywności. Komfort pacjenta podnosi również fakt, że można go podawać bardzo cienką igłą. Unikalna struktura pozwala produktowi "płynąć" w skórze i tkance podskórnej. Poprawa wyglądu widoczna jest często natychmiast po zabiegu, ale najważniejsze, że narasta w czasie, dzięki zachodzącym procesom biostymulacji i bioremodelingowi. To powolne narastanie efektu świadczy o tym, że następuje przebudowa własnej tkanki i dzięki temu pozytywne zmiany będą utrzymywały się dłużej. Preparat nie powoduje grudek i nierówności mimo tego, że jest wstrzykiwany przez lekarza jako bolusy. Dyfunduje w obszarach skóry objętych atrofią. Brak zawartości chemicznych środków sieciujących sprawia, że PROFHILO® jest produktem wysoce sprężystym o wyjątkowych właściwościach reologicznych, dlatego może zawierać niespotykanie wysoką do tej pory dawkę aż 64 mg kwasu hialuronowego w jednej ampułkostrzykawce. Jednak najważniejszą zaletą związaną z brakiem w składzie preparatu sieciujących substancji chemicznych jest to, że PROFHILO® nie uczula, nie podrażnia, nie daje interakcji z wypełniaczami.
 

Efekty zastosowania molekuły młodości:
  • Nadaje skórze sprężystość
  • Powoduje głębokie nawilżenie
  • Neutralizuje zwiotczenie skóry
  • Przywraca utracony kontur twarzy
  • Wygładza zmarszczki bez nadkorekcji
  • Naturalne rezultaty

 

Efekty zabiegów

ramiona profhilo
dłonie profhilo
twarz profhilo
szyja profhilo