Plasma ARC

Urządzenie Plasma ARC Medika zaprojektowane zostało z myślą o niechirurgicznym liftingu skóry.
Wykorzystuje ono zjawisko plazmy - nazywanej czwartym stanem skupienia - do odparowania tkanki w określonych wskazaniach medycznych.

Plazma to stan skupienia materii przypominający gaz, ale znaczna część cząstek jest naładowana elektrycznie. Plasma ARC wytwarza kontrolowaną i celowaną wiązkę plazmy poprzez jonizację gazów zawartych w powietrzu. Wytwarzany jest niewielki łuk elektryczny, który w precyzyjny sposób zdolny jest do sublimacji, czyli odparowania naskórka i obkurczenia skóry w miejscu jego działania. Zastosowana plazma nie powoduje stanu zapalnego, krwawienia i martwicy otaczających tkanek, ponieważ podczas prawidłowo przeprowadzonego zabiegu jej głębokość działania ogranicza się do granicy warstwy podstawnej skóry właściwej.

Generowana mikrowiązka plazmy nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta oraz przez operatora. Najważniejszym czynnikiem przy projektowaniu skutecznego urządzenia jest metoda doboru specyficznej częstotliwości prądu dla wywołania efektu plazmy.

Dbając o bezpieczeństwo pacjentów, do urządzenia dodany został tryb impulsowy oraz licznik energii przekazanej do skóry. Urządzenie zostało zaprojektowane oraz wykonane w Polsce. Jest to pierwsza plazma w Polsce z płynną regulacją mocy łuku plazmowego oraz jego energii, co umożliwia precyzyjne dawkowanie energii przekazanej do skóry od 10ms do 2 sekund, a także posiada wbudowany licznik energii dostarczonej do skóry pacjenta. Elementy te warunkują bezpieczeństwo zabiegów.

Zabiegi plazmą wykonuje się zawsze w znieczuleniu miejscowym - może to być znieczulenie maścią albo nasiękowe, takie jak podczas zabiegów stomatologicznych. Należy liczyć się z tym, że bezpośrednio po zabiegu występuje obrzęk, a na skórzy widoczne są niewleikie strupki, które samoistnie odpadają w kolejnych dniach.

Więcej o niechirurgicznym liftingu powiek plazmą (jest to najczęstsze zastosowanie tej technologii) przeczytasz tutaj.

ZASTOSOWANIE

  • blefaroplastyka - niechirurgiczny lifting powiek,
  • płytkie i głębokie zmarszczki – okolica oka, gładzizna, zmarszczki „palacza”, zmarszczki przy uszach,
  • blizny i rozstępy,
  • włókniaki miękkie,
  • brodawki (brodawki płaskie, kurzajki, brodawki łojotokowe)

 Głównym wskazaniem medycznym do stosowania urządzenia Plasma ARC jest lifting okolicy oka (nieinwazyjna blefaroplastyka), leczenie utrwalonych, głębokich zmarszczek w okolicy oka, okolicy ust (tzw. zmarszczki palacza), fałdów skórnych w okolicy kąta ucha, usuwanie plam soczewicowatych i opornych przebarwień, usuwanie zmian skórnych oraz leczenie blizn i rozstępów.

PRZECIWWSKAZANIA

  • ciąża, karmienie piersią
  • choroby nowotworowe
  • aktywne choroby autoimmunologiczne
  • choroby zapalne skóry bakteryjne i wirusowe ( np. aktywna opryszczka),
  • choroby zaburzające proces gojenia ( np. niewyrównana cukrzyca)

Efekty zabiegów:

 Blizny potrądzikowe typu ice pick przed, bezpośrednio po zabiegu i po wygojeniu

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Blefaroplastyka powiek górnych