Easy Phen Very Light - średnio głęboki peeling fenolowy

Easy Phen Very Light jest peelingiem fenolowym, który służy do stymulacji i odbudowy głębokich warstw skóry właściwej. Penetruje do warstwy brodawkowatej i tam wywiera działanie mające na celu pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny. Jest to peeling średnio głęboki dedykowany osobom dojrzałym z oznakami fotostarzenia skóry, takimi jak dyschromie, ogniska rogowacenia posłonecznego i wiotkość skóry.

Peeling Easy Phen Very Light jest nowością na rynku medycznym - to jedyny średnio głęboki peeling fenolowy, co wiąże się ze znacznie większym bezpieczeństwem stosowania przy zachowaniu skuteczności charakteryzującej peelingi fenolowe. W zależności od potrzeb oraz gotowości pacjenta do wyłączenia się z normalnej aktywności, glębokość penetracji peelingu i związane z nią następstwa można regulować. Jest to bardzo istotne dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na branie wolnego, a chciałyby skorzystać z tego zabiegu.

 

Skład:

 • Fenol 15%
 • TCA 8%
 • Olej krotonowy 0,5%

 

Olejowa formuła zapewnia jednolite i powolne przenikanie roztworu w głąb skóry.

Terapia jest praktycznie bezbolesna (pieczenie może być odczuwalne przez kilkanaście sekund po nałożeniu pierwszej wartswy) i pozwala na uzyskanie znakomitych efektów pod postacią wzrostu napięcia skóry i redukcji drobnych zmarszczek oraz przebarwień, nieporównywalnych z innymi peelingami i dermabrazją. Na ogół wymagany tylko jeden zabieg, w razie potrzeby można go powtórzyć po upływie miesiąca. Ponadto brak jest ograniczeń wiekowych ani dotyczących fototypu skóry.

Zabieg wykonywany jest tylko w obrębie twarzy, wyłącznie po bardzo ścisłej kwalifikacji pacjenta przez lekarza oraz po odpowiednim przygotowaniu. Na obszar zabiegowy partiami aplikuję się preparat Easy Phen Very Llight do momentu kiedy lekarz uzna, że osiągnięta została docelowa głębokość penetracji. Następnie nakłada się specjalną maskę post-peel, z którą pacjent opuszcza gabinet. Zabieg trwa około godziny.

Postępowanie pozabiegowe - należy skrupulatnie przestrzegać zaleceń lekarskich, gdyż od tego zależy bezpieczeństwo oraz skuteczność procedury!

Nałożona w gabinecie maska pozostaje na twarzy przez czas oznaczony przez lekarza, najczęściej do następnego dnia. Skóra jest w tym czasie obrzęknięta i zaczerwieniona - są to objawy normalne, związane ze stanem zapalnym skóry. Istniejące na skórze przebarwienia przejściowo ciemnieją, przybierając postać ciemnobrązowych plam. W 3-4 dobie rozpoczyna się łuszczenie, które na ogół kończy się w 7 dniu. W cenę zabiegu wliczone są preparaty do pielęgnacji domowej, które należy stosować zgodnie z otrzymanymi zaleceniami.

Następnie należy przestrzegać poniższych zasad:

 • unikać sauny i solarium przez okres 2 tygodni
 • unikać ekspozycji słonecznej przez okres 4 tygodni
 • stosować ochronę przeciwsłoneczną  - krem z filtrem SPF 50 przez okres 3 miesięcy

Niedogodnością przy silniejszej wersji zabiegu jest czas gojenia się skóry wynoszący około 7 dni.

Dla osób, których skóra tego wymaga, a mogą sobie pozwolić na bardziej agresywne zabiegi, wiążące się z wykluczeniem przez około tydzień ze zwykłych aktywności przeznaczone są głębokie peelingi fenolowe, które oddziaływują jeszcze bardziej intensynie. 

Przeciwwskazania:
 • ciąża i laktacja
 • choroby autoimmunologiczne
 • aktywne infekcje wirusowe (np. opryszczka) i bakteryjne w obrębie okolicy poddawanej zabiegowi
 • tendencja do występowania blizn przerosłych
 • uszkodzona czynność nerek i wątroby
 • zaburzenia rytmu serca
 • cukrzyca typ. I
 • nowotwory złośliwe